IGCSE - FIRST LANGUAGE ENGLISH
Cand. No |
Candidate name |
Result |
0110 |
AIRAPETYAN ARAM |
C |
0111 |
AKHMETSHINA ALINA |
D |
0112 |
AKSYONOVA OL'GA |
U |
0113 |
ANDRIANOV ALEKSEY |
C |
0114 |
BARANOVA EKATERINA |
E |
0115 |
BEKMURATOVA ANASTASIYA |
E |
0116 |
BUKINA VALERIYA |
E |
0117 |
BURTSEV MAKSIM |
E |
0118 |
BYCHKOVA ANASTASIYA |
C |
0119 |
CHERNETSOVA NATAL'YA |
E |
0120 |
CHERVONAYA ANASTASIYA |
C |
0121 |
DVORYANINOVA OLESYA |
D |
0122 |
ELETSKAYA ANASTASIYA |
A |
0123 |
FATEEVA ANNA |
E |
0124 |
FILIPPOV ALEKSANDR |
E |
0125 |
FIRSOVA SVETLANA |
D |
0126 |
GOLOVANOVA EKATERINA |
C |
0127 |
GRACHEV ALEKSANDER |
A |
0128 |
GREBENNIKOVA ANASTASIYA |
D |
0129 |
GROMOV ALEXANDER |
C |
0130 |
GROMOVA ANASTASIYA |
E |
0131 |
GURIDOVA ELENA |
A |
0132 |
HODZHAMOVA LEILI |
E |
0133 |
IRTYUGA ANNA |
D |
0134 |
ISAEV NIKITA |
U |
0135 |
KAVUN MARGARITA |
X |
0136 |
KAZAKOV GLEB |
C |
0137 |
KOTLYAR POLINA |
D |
0138 |
KULESHOVA KSENIYA |
X |
0139 |
KURENKOVA SVETLANA |
X |
0140 |
LARINA ANASTASIYA |
E |
0141 |
LEBEZOVA SVETLANA |
C |
0142 |
LIVSHIN YAROSLAV |
E |
0143 |
MALYONOVA TAT'YANA |
U |
0144 |
MARTIROSYAN ARTUR |
E |
0145 |
MURATIKOV IGOR |
C |
0146 |
NOSIK ELENA |
E |
0147 |
NOVOSAD ELENA |
C |
0148 |
OSTAPENKO ANASTASIYA |
E |
0149 |
PANINA EKATERINA |
D |
0150 |
PETROVA ANASTASIYA |
B |
0151 |
PITERKINA EKATERINA |
C |
0152 |
PODARU YULIYA |
U |
0153 |
POGORELOVA KSENIYA |
X |
0154 |
REMESNIK VILENA |
X |
0155 |
ROMANOV NIKOLAY |
D |
0156 |
RUBINA ANASTASIYA |
D |
0157 |
SABETOVA ALENA |
B |
0158 |
SADOL'SKAYA OL'GA |
U |
0159 |
SAMARINA MARIANNA |
B |
0160 |
SEDOIKINA ANASTASIYA |
U |
0161 |
SHAKHIDZHANOV MAKSIM |
U |
0162 |
SHESHINA KSENIYA |
D |
0163 |
SHISHMAREV MAXIM |
X |
0164 |
SHKAREVA VIKTORIYA |
X |
0165 |
SILAEVA EKATERINA |
X |
0166 |
SKUZOVATOVA SVETLANA |
X |
0167 |
SLIVINA OLGA |
B |
0168 |
SOZIN ALEKSANDR |
A |
0169 |
SPERANSKAYA YULIYA |
U |
0170 |
STOLYAROV ALEKSANDR |
X |
0171 |
TSITLIDZE ANNA |
U |
0172 |
VASIL'EVA ALEKSANDRA |
E |
0173 |
VASIL'EVA VIKTORIYA |
D |
0174 |
VORONTSOVA SOF'YA |
C |
0175 |
ZHOVNERCHUK EKATERINA |
E |
0176 |
ZINATULLIN RUSLAN |
D |
0177 |
ZUBOVA EKATERINA |
C |
0178 |
ZVOL' EKATERINA |
E |
IGCSE - ENGLISH AS A SECOND LANGUAGE
Cand. No |
Candidate name |
Result |
0001 |
AGRONSKAYA VICTORIA |
A |
0002 |
AKHMETZHANOVA ELMIRA |
U |
0003 |
ALBAKOV IBRAGIM |
X |
0004 |
ALEKSEEV ALEKSANDR |
X |
0005 |
ALEXANDROVA MARIA |
E |
0006 |
ALIPOVA ANASTASIYA |
B |
0007 |
ANISIMOV SAVELIY |
U |
0008 |
BABENKO NIKITA |
U |
0009 |
BELYAEVA TAT'YANA |
E |
0010 |
BEREZNITSKY DENIS |
C |
0011 |
BONDAR' EKATERINA |
U |
0012 |
BONDAR' POLINA |
D |
0013 |
BORISOVA ANNA |
U |
0014 |
BREUS YURIY |
X |
0015 |
BURENKOVA KSENIYA |
D |
0016 |
CHERNYSHOVA ANASTASIA |
U |
0017 |
DAVYDENKO ARSENIY |
C |
0018 |
DENISKIN DENIS |
U |
0019 |
DMITRIEVA LYUBOV' |
U |
0020 |
ERSHOVA VALERIA |
U |
0021 |
ERZINA ASIA |
E |
0022 |
FEOKTISTOVA ANASTASIA |
D |
0023 |
GABRIELYAN DIANA |
U |
0024 |
GOLOVKO IRINA |
B |
0025 |
GURVICH EVGENIY |
A |
0026 |
HUSSAIN SATANEY |
D |
0027 |
IVANOVA KRISTINA |
X |
0028 |
IVANOVA SVETLANA |
U |
0029 |
KABAKOV MAXIM |
D |
0030 |
KANOKOVA TAMARA |
U |
0031 |
KASATKINA NATALIYA |
U |
0032 |
KASIMOVA NATALIYA |
X |
0033 |
KAVALERYAN ALEKSANDRA |
U |
0034 |
KHARITONOVA ALENA |
X |
0035 |
KHISYAMETDINOV KAMIL |
E |
0036 |
KHRYASHCHEV PLATON |
U |
0037 |
KHUDYAKOV ALEKSEY |
C |
0038 |
KOBETS GLEB |
E |
0039 |
KOSSOVA LIDIA |
B |
0040 |
KOZAREVA ANTONINA |
A |
0041 |
KOZHINA EKATERINA |
E |
0042 |
KOZLOV EVGENIY |
C |
0043 |
KRASNOVA POLINA |
U |
0044 |
KRATYUK ELENA |
X |
0045 |
KRIPAK VLADISLAV |
X |
0046 |
KRIVOSPITSKAYA ANASTASIYA |
D |
0047 |
KUDEKINA ANNA |
B |
0048 |
MALANOVA KSENIYA |
U |
0049 |
MAL'ZEV ALEKSANDR |
U |
0050 |
MANOLI EKATERINA |
U |
0051 |
MATVEEVA VIKTORIYA |
U |
0052 |
MIL'CHAKOVA YULIYA |
C |
0053 |
MOLODTSOVA KRISTINA |
D |
0054 |
MORSCHAGIN ALEXANDER |
U |
0055 |
NIKIFOROVA YULIA |
U |
0056 |
NIKITINA EKATERINA |
E |
0057 |
ORLOVA ANASTASIYA |
D |
0058 |
PARFILOVA GULNAZ |
C |
0059 |
PARSHINA ELENA |
E |
0060 |
PERFILOV YURY |
C |
0061 |
PETROVA POLINA |
B |
0062 |
PETROVA SOPHIYA |
C |
0063 |
PETUKHOVA YANA |
C |
0064 |
POTSELUEVSKAYA NATAL'YA |
X |
0065 |
POZDNYAKOVA LUBOV' |
X |
0066 |
RADIONOVA YULIYA |
D |
0067 |
REBROV ALEKSEY |
E |
0068 |
RICHI MAKSIM |
C |
0069 |
RODIONOVA TAT'YANA |
U |
0070 |
ROGACHEVA NADEZHDA |
B |
0071 |
ROSLYAKOVA TAT'YANA |
D |
0072 |
RYBAL'CHENKO ELENA |
X |
0073 |
SAVCHENKO ELVIRA |
C |
0074 |
SCHEKIN MIKHAIL |
A |
0075 |
SEGE MARINA |
D |
0076 |
SEGOVA ANNA |
U |
0077 |
SEREBRENNIKOVA KRISTINA |
U |
0078 |
SHAPOVAL VADIM |
D |
0079 |
SHCHEGLOVA VALENTINA |
U |
0080 |
SHCHETENYUK IRINA |
U |
0081 |
SHISHKIN ILYA |
C |
0082 |
SHLEPNIKOVA NATAL'YA |
X |
0083 |
SHPANOVA NADEZHDA |
C |
0084 |
SKORYUKOVA IRINA |
D |
0085 |
SMETANINA KSENIYA |
B |
0086 |
SMIRNOV ARTEM |
U |
0087 |
SOKOLOVA SVETLANA |
X |
0088 |
STEPANYAN MARIAM |
U |
0089 |
SURINA XENIA |
B |
0090 |
SUVALOVA EVGENIYA |
E |
0091 |
TIKHOMIROVA ANZHELIKA |
U |
0092 |
TROSMAN EMILIYA |
X |
0093 |
USHAKOV IVAN |
E |
0094 |
USOVA ALENA |
D |
0095 |
VETCHINKINA ANNA |
A* |
0096 |
VETROVA DAR'YA |
E |
0097 |
VISHNEVETSKAYA ANASTASIYA |
D |
0098 |
VODYAGINA ELIZAVETA |
U |
0099 |
VOLKOVA KRISTINA |
D |
0100 |
VOROBIOVA ANASTASIYA |
U |
0101 |
VORONINA NATALIYA |
C |
0102 |
VYSOKOVA DARIA |
E |
0103 |
ZAITSEVA KSENIYA |
X |
0104 |
ZAKHARKIN EGOR |
X |
0105 |
ZAMATAYKINA TAT'YANA |
C |
0106 |
ZAZULIN ARTEM |
C |
0107 |
ZHDANOVA TATIANA |
C |
0108 |
ZNAMENSKAYA ANASTASIYA |
B |
0109 |
ZYUNKINA OL'GA |
E |
BEC - Higher (June)
Note:
Absent candidates are indicated by grade X (partially absent) and grade Z (absent).
Results still pending release are indicated by grade V (pending).
Cand. No |
Last Name |
First Name |
Result |
8001 |
SIDORENKOVA |
EKATERINA |
PASS AT GRADE C |
8002 |
LUKYANOVA |
ANNA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
8003 |
BODROVA |
ANASTASYA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
8004 |
PHEOPHANOVA |
OLGA |
Z |
8005 |
ESIN |
VLADISLAV |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
8006 |
RYZHYKH |
SERGEY |
PASS AT GRADE C |
BEC - Preliminary (May)
Note:
Absent candidates are indicated by grade X (partially absent) and grade Z (absent).
Results still pending release are indicated by grade V (pending).
Cand. No |
Last Name |
First Name |
Result |
1 |
MAKEEVA |
TATYANA |
PASS |
2 |
KRASHENNIKOVA |
EVGENIA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
3 |
PETROVA |
YUSTINA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
4 |
MISHIN |
ILYA |
PASS |
5 |
LEE |
ALEKSANDRA |
PASS WITH DISTINCTION |
6 |
TISHKOVA |
IRINA |
PASS |
7 |
ASEVEDO-YAKUBOVSKAYA |
ILIANA |
PASS |
8 |
MANSURALIEVA |
NAZGUL |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
9 |
MIRIDONOVA |
TATYANA |
PASS |
10 |
TALYSHEVA |
ELENA |
PASS |
11 |
KARPOV |
IGOR |
PASS WITH MERIT |
12 |
TERESCHENKO |
ROMAN |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
13 |
MOLDOVANOVA |
SVETLANA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
14 |
GALIAHMEDOVA |
ELVIRA |
PASS |
15 |
NIKOLAEVA |
VARVARA |
PASS |
17 |
LEBEDEVA |
NATALIA |
FAIL |
18 |
EGOROV |
ALEXANDR |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
19 |
UGLIKOV |
KIRILL |
PASS |
20 |
LANSKAYA |
EKATERINA |
PASS |
21 |
KHRUSHCHEVA |
SVETLANA |
PASS WITH MERIT |
22 |
GAIDUCHENKO |
DANIIL |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
23 |
GRISHKO |
STANISLAV |
Z |
24 |
DEMINA |
NATALIA |
PASS WITH DISTINCTION |
25 |
KULIEV |
MURAD |
X |
BEC - Vantage (May)
Note:
Absent candidates are indicated by grade X (partially absent) and grade Z (absent).
Results still pending release are indicated by grade V (pending).
Cand. No |
Last Name |
First Name |
Result |
4001 |
ZHIVCHUK |
VIKTORIA |
PASS AT GRADE C |
4002 |
KAZAKOVA |
YANA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
4004 |
LEKSINA |
VALERIYA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
4005 |
TIKHANKINA |
ANASTASIA |
PASS AT GRADE C |
4006 |
TIKHOMIROVA |
MARIA |
PASS AT GRADE C |
4007 |
YAGODKINA |
MARIA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
4008 |
KUPOLOV |
NIKOLAY |
PASS AT GRADE C |
4009 |
KOPYSOVA |
EKATERINA |
X |
4010 |
KATKOV |
PAVEL |
FAIL |
4011 |
SHORNIKOVA |
MARIA |
PASS AT GRADE C |
4012 |
LARINA |
EKATERINA |
FAIL |
4013 |
KALIN |
YURIY |
PASS AT GRADE C |
4014 |
LOYKO |
KRISTINA |
PASS AT GRADE C |
4015 |
KHRISTOVA |
ROZALIYA |
PASS AT GRADE B |
4016 |
LIPOVETSKIY |
MIKHAIL |
PASS AT GRADE C |
4017 |
SKOKOVA |
SVETLANA |
X |
4018 |
DUSHANOVA |
ELENA |
PASS AT GRADE C |
4019 |
PETROVA |
ANASTASIA |
PASS AT GRADE C |
CAE (June)
Note:
Absent candidates are indicated by grade X (partially absent) and grade Z (absent).
Results still pending release are indicated by grade V (pending).
Cand. No |
Last Name |
First Name |
Result |
5001 |
AKBATYROVA |
GALINA |
PASS AT GRADE C |
5002 |
KRYGANOV |
KONSTANTIN |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5003 |
NIKULINA |
MARIYA |
PASS AT GRADE C |
5004 |
BELOZERSKIKH |
MAXIM |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5005 |
GERASIMOVA |
ELENA |
PASS AT GRADE B |
5006 |
MIKHALCHENKO |
ZOIA |
PASS AT GRADE C |
5007 |
ALYAMOVA |
DINA |
PASS AT GRADE B |
5008 |
VASKUL |
TATYANA |
PASS AT GRADE C |
5009 |
KULAKOV |
VIKTOR |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5010 |
SEMENOVA |
ANASTASIYA |
PASS AT GRADE C |
5011 |
GUSEVA |
SNEZHANA |
PASS AT GRADE C |
5012 |
KOLODINA |
ANASTASIYA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5013 |
KUPRIYANOVA |
VERONIKA |
RESULT NOT AVAILABLE |
5014 |
MOLOSTOVA |
VERA |
RESULT NOT AVAILABLE |
5015 |
STEPANOVA |
DIANA |
PASS AT GRADE C |
5016 |
UTESHEV |
MIKHAIL |
PASS AT GRADE C |
5017 |
USHAKOV |
ALEKSEY |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5018 |
TSITLIDZE |
ANNA |
BELOW LEVEL B2 |
5019 |
ALAMANOVA |
ANNA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5020 |
GAYSENOK |
DMITRY |
PASS AT GRADE C |
5021 |
BATUSHEVSKY |
MIKHAIL |
PASS AT GRADE B |
5022 |
GALUNOV |
OLEG |
Z |
5023 |
KAZAKOV |
GLEB |
PASS AT GRADE C |
5024 |
KUCHINA |
GALINA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5025 |
SHESTAKOV |
IVAN |
Z |
5026 |
BAZAEV |
IVAN |
PASS AT GRADE C |
5027 |
BRAGINA |
ANNA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5028 |
EVDOKIMOVA |
ANASTASIYA |
Z |
5029 |
EROFEEV |
GEORGY |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5030 |
PITERKINA |
EKATERINA |
X |
5031 |
POPOVA |
MARIYA |
X |
5032 |
YAGELSKY |
ARTUR |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5033 |
ALEEVA |
KSENIA |
PASS AT GRADE C |
5034 |
BEKMURATOVA |
ANASTASIYA |
X |
5035 |
BURENKOVA |
KSENIA |
X |
5036 |
VOLKOVA |
MARINA |
X |
5037 |
GOVERT |
TATYANA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5038 |
KRYUKOVA |
ANTONINA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5039 |
KUKSOVA |
ANNA |
BELOW LEVEL B2 |
5040 |
ADYLOV |
ANTON |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5041 |
PARSAMOVA |
POLINA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5042 |
GERASIMOV |
VYACHESLAV |
RESULT NOT AVAILABLE |
5043 |
LESHCHEVA |
NATALIYA |
RESULT NOT AVAILABLE |
5044 |
TITOVA |
VALERIA |
Z |
5045 |
SHMELEVA |
ANNA |
BELOW LEVEL B2 |
5046 |
KVARIANI |
MARIANNA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5047 |
MALKOVA |
KSENIA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5048 |
ZUBOVA |
EKATERINA |
PASS AT GRADE C |
5049 |
TIKHOMIROVA |
ANZHELIKA |
BELOW LEVEL B2 |
5050 |
KALYADIN |
IVAN |
PASS AT GRADE B |
5051 |
SHEVCHENKO |
OKSANA |
PASS AT GRADE B |
5052 |
KUZNETSOV |
ALEXANDER |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5053 |
ZLOTNIKOVA |
YULIYA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B2 |
5054 |
FALINA |
ANASTASIYA |
Z |
5055 |
PALCHINA |
DARIA |
BELOW LEVEL B2 |
FCE (June)
Note:
Absent candidates are indicated by grade X (partially absent) and grade Z (absent).
Results still pending release are indicated by grade V (pending).
Cand. No |
Last Name |
First Name |
Result |
1 |
GORLENKO |
GRIGORY |
PASS AT GRADE C |
2 |
STREKALOV |
SERGEY |
PASS AT GRADE C |
3 |
BARKINA |
EVGENIYA |
PASS AT GRADE C |
4 |
KOZLOV |
GREGORY |
PASS AT GRADE C |
5 |
IGNATEVA |
NATALYA |
PASS AT GRADE C |
6 |
GLOTKO |
ELENA |
PASS AT GRADE B |
7 |
KOZLOVA |
ALEXANDRA |
PASS AT GRADE B |
8 |
AKHRAMOVA |
JULIA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
9 |
GREBENNIKOVA |
OLESYA |
FAIL |
10 |
DENISOVA |
KATERYNA |
PASS AT GRADE C |
11 |
STALMAKHOVICH |
DARIA |
PASS AT GRADE C |
12 |
DROZHIN |
KIRILL |
PASS AT GRADE C |
13 |
KOKHTAREVA |
ANNA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
15 |
SHTERN |
NATALIA |
PASS AT GRADE B |
16 |
SHASHEL |
ALINA |
PASS AT GRADE C |
17 |
SHVETS |
PAVEL |
PASS AT GRADE C |
18 |
PRIVALOVA |
ANNA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
19 |
SELIVANOVA |
EKATERINA |
PASS AT GRADE C |
20 |
KULISHOVA |
MARIYA |
PASS AT GRADE C |
21 |
POLYAKOVA |
DARIA |
PASS AT GRADE B |
22 |
ROMANOVA |
ANASTASIA |
PASS AT GRADE C |
23 |
SERDOBINTSEVA |
ELIZAVETA |
PASS AT GRADE C |
24 |
LYUBOVA |
INNA |
PASS AT GRADE C |
25 |
OSIPOVA |
ALINA |
PASS AT GRADE C |
26 |
EFREMOVA |
ANNA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
27 |
OPLETINA |
ANNA |
PASS AT GRADE B |
28 |
MILKUS |
KIRILL |
PASS AT GRADE B |
FCE (April)
Note:
Absent candidates are indicated by grade X (partially absent) and grade Z (absent).
Results still pending release are indicated by grade V (pending).
Cand. No |
Last Name |
First Name |
Result |
1 |
ERIKHOVA |
EKATERINA |
PASS AT GRADE C |
2 |
NEKRASOVSKAYA |
VLADA |
X |
3 |
NEPRYAKHINA |
NATALIA |
FAIL |
4 |
RAZMAKHNIN |
EGOR |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
5 |
RYBINA |
ANNA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
6 |
SOLDATOVA |
ANASTASIA |
X |
7 |
AGDAROVA |
EKATERINA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
8 |
BLINKOVA |
LIDIA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
9 |
BUSHNEV |
ANDREY |
FAIL |
10 |
ERMAKOVA |
VALERIA |
FAIL |
11 |
KONYGINA |
NATALIA |
PASS AT GRADE A |
12 |
MURASHOVA |
DARIA |
RESULT NOT AVAILABLE |
13 |
REMPFER |
MARIA |
RESULT NOT AVAILABLE |
14 |
ROZHKOVA |
MARIA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
15 |
ROMANOV |
MAXIM |
FAIL |
16 |
CHEPKINA |
EVGENIYA |
FAIL |
17 |
YUTAL |
NADEZHDA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
18 |
CHERMENTEEVA |
VERONIKA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
FCE for Schools (March)
Note:
Absent candidates are indicated by grade X (partially absent) and grade Z (absent).
Results still pending release are indicated by grade V (pending).
Cand. No |
Last Name |
First Name |
Result |
1 |
MAKSIMENKO |
ANNA |
PASS AT GRADE C |
2 |
MASLYAKOVA |
MARINA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
3 |
TEN |
SVETLANA |
PASS AT GRADE A |
4 |
MOSKALENKO |
ANASTASIA |
PASS AT GRADE C |
5 |
GRITSENKO |
ANASTASIA |
FAIL |
6 |
SAVOSTEEVA |
POLINA |
PASS AT GRADE A |
7 |
CHERNOVA |
ANNA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
8 |
KIRILYUK |
ALEXANDRA |
PASS AT GRADE C |
9 |
SHESTOPALOVA |
ANNA |
PASS AT GRADE C |
10 |
MINH NGUYET QUE |
NGUYEN |
PASS AT GRADE C |
11 |
ULANSKIY |
ALEXANDER |
PASS AT GRADE B |
12 |
AVERINA |
ULIANA |
PASS AT GRADE C |
13 |
MELEKHOV |
KIRILL |
PASS AT GRADE B |
14 |
ANDREYEV |
ARSENIY |
PASS AT GRADE A |
15 |
YURASOVA |
POLINA |
PASS AT GRADE B |
16 |
GAVRILINA |
ELIZAVETA |
PASS AT GRADE A |
17 |
GONCHAROV |
ILYA |
PASS AT GRADE C |
18 |
BATSMAN |
ANASTASIA |
PASS AT GRADE C |
19 |
VOSKRESENSKAYA |
VERA |
PASS AT GRADE C |
20 |
BOGATYREVA |
ALENA |
PASS AT GRADE B |
21 |
KALININ |
NIKITA |
PASS AT GRADE C |
22 |
OREKHANOVA |
LARISA |
PASS AT GRADE B |
23 |
KAVILADZE |
MARIAMI |
PASS AT GRADE B |
24 |
NEFEDOVA |
TATIANA |
PASS AT GRADE C |
25 |
KOSTINA |
OLGA |
PASS AT GRADE A |
26 |
MOROZOVA |
MARINA |
PASS AT GRADE C |
27 |
LEBEDEV |
SERGEY |
PASS AT GRADE B |
28 |
VASILIEVA |
YULIA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
29 |
POLOVKOVA |
SOFIYA |
PASS AT GRADE A |
30 |
GUSEV |
ALEXANDR |
PASS AT GRADE A |
31 |
PAVLOVA |
DARIA |
PASS AT GRADE C |
32 |
RUDAYA |
EKATERINA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
33 |
GONCHARIK |
MARIA |
PASS AT GRADE B |
34 |
GONCHARIK |
ELENA |
PASS AT GRADE C |
35 |
CHERNAVSKAYA |
ANASTASIYA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
36 |
KRASOVITSKIY |
PAVEL |
PASS AT GRADE B |
37 |
BORZYUK |
ANNA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
38 |
EGOROVA |
MARIA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
39 |
ANDREEV |
NIKITA |
PASS AT GRADE B |
40 |
LUPENTSOVA |
IRINA |
PASS AT GRADE A |
41 |
USTINOVA |
MAYA |
PASS AT GRADE B |
42 |
BYKOV |
MAXIM |
Z |
43 |
STEPANOV |
STANISLAV |
PASS AT GRADE C |
44 |
KARAPETYAN |
VICTORIA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
45 |
BAKHAREVA |
MARINA |
PASS AT GRADE A |
46 |
PETUKHOV |
SERGEY |
PASS AT GRADE B |
47 |
SEREBRENNIKOVA |
KRISTINA |
FAIL |
48 |
SCHEKIN |
MIKHAIL |
PASS AT GRADE A |
49 |
KOBETS |
GLEB |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL B1 |
ILEC (June)
Note:
Absent candidates are indicated by grade X (partially absent) and grade Z (absent).
Results still pending release are indicated by grade V (pending).
Cand. No |
Last Name |
First Name |
Result |
1 |
KUZINA |
GALINA |
C1 PASS |
2 |
DEVYATYAROVA |
IRINA |
C1 PASS |
3 |
ZEBRIN |
TIMOFEY |
B2 PASS |
4 |
MAKAROVA |
IRINA |
NARROW FAIL |
5 |
YANTSEN |
EUGENIA |
B2 PASS |
6 |
LEVKIN |
NIKITA |
B2 PASS |
7 |
PHILIPPOV |
IVAN |
FAIL |
8 |
CHULKOV |
VITALIY |
C1 PASS |
KET for Schools (May)
Note:
Absent candidates are indicated by grade X (partially absent) and grade Z (absent).
Results still pending release are indicated by grade V (pending).
Cand. No |
Last Name |
First Name |
Result |
1 |
MURADYAN |
IGOR |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A1 |
2 |
ROZHKOV |
IVAN |
PASS |
3 |
KOSTROVA |
SOFIYA |
PASS |
4 |
MALKOV |
ANTON |
PASS |
5 |
NIKITIN |
DANIIL |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A1 |
6 |
POKROVSKAYA |
ANNA |
PASS |
7 |
BOLOTNOV |
ALBERT |
PASS |
8 |
VOLOVIK |
EVGENIY |
PASS |
9 |
MIKHAILOV |
DMITRIY |
PASS |
10 |
DOBRONRAVOVA |
ARINA |
PASS WITH DISTINCTION |
11 |
PANCHENKO |
EKATERINA |
PASS WITH MERIT |
12 |
EMELIN |
DENIS |
PASS WITH MERIT |
PET (May)
Note:
Absent candidates are indicated by grade X (partially absent) and grade Z (absent).
Results still pending release are indicated by grade V (pending).
Cand. No |
Last Name |
First Name |
Result |
5001 |
SIDASH |
YURY |
PASS WITH DISTINCTION |
5002 |
DERBENEVA |
MARIA |
PASS |
5003 |
IVANOVA |
MARIA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
5004 |
RAHMATOVA |
INOBAT |
Z |
5005 |
SARAFANNIKOVA |
EKATERINA |
PASS |
5006 |
FILIMONOVA |
IRINA |
PASS |
5007 |
SHARSHAVINA |
DARIA |
PASS |
5008 |
ARTYOMOVA |
ANNA |
PASS WITH MERIT |
5009 |
OTPUSHCHENNIKOV |
SVYATOSLAV |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
5010 |
TALAGAEV |
VLADISLAV |
PASS WITH DISTINCTION |
5011 |
SHIMANOVA |
VALERIYA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
5012 |
ABUASHVILI |
MARIKA |
PASS |
5013 |
MATVIENKO |
VLADIMIR |
Z |
5014 |
IVANOV |
YURY |
FAIL |
5015 |
ERANOSYAN |
MARIANNA |
FAIL |
5016 |
TUCHINA |
VALERIA |
FAIL |
5017 |
RODIN |
KIRILL |
Z |
5018 |
KUZUBOVA |
DARYA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
5020 |
EREMINA |
ANASTASIYA |
X |
5024 |
OLZOEVA |
YANZHINA |
RESULT NOT AVAILABLE |
PET for Schools (May)
Note:
Absent candidates are indicated by grade X (partially absent) and grade Z (absent).
Results still pending release are indicated by grade V (pending).
Cand. No |
Last Name |
First Name |
Result |
5001 |
KISURINA |
DARIA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
5002 |
KRUPSKIY |
KIRILL |
PASS |
5003 |
ISAEVA |
DARIA |
PASS |
5004 |
KOCHETKOVA |
DARIA |
PASS |
5005 |
KORETSKAYA |
ANNA |
Z |
5006 |
NESTERENKO |
ILYA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
5007 |
RACHKOVA |
ELIZAVETA |
PASS WITH DISTINCTION |
5008 |
OSTAPENKO |
DENIS |
PASS |
5009 |
RASHEVSKAYA |
OLGA |
PASS |
5010 |
TIMOFEEVA |
YULIYA |
PASS WITH MERIT |
5011 |
TURBINA |
ANNA |
PASS WITH DISTINCTION |
5012 |
SHUSTOV |
GLEB |
PASS WITH MERIT |
5013 |
ABRAMENKO |
ALEXEY |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
5014 |
AKOPOV |
ALEKSANDER |
PASS WITH MERIT |
5015 |
KRAVETS |
ULIANA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
5016 |
NEKRASOVA |
JULIA |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |
5017 |
PAVLOVA |
ANASTASIA |
PASS |
5018 |
PSHONKOVSKAYA |
POLINA |
PASS |
5019 |
RYKOVA |
VICTORIYA |
PASS |
5020 |
SLIVKO |
ROMAN |
COUNCIL OF EUROPE LEVEL A2 |